Welkom bij deel 3 van onze NedMalta-serie!In de vorige blogs hebben we gekeken naar:
Genieten van de Lente op Malta: Het Weer in Februari & Maart
Nederlanders op Malta, jullie hebben het goed bekeken! Terwijl familie en vrienden in Nederland zich nog steeds door koude regenbuien en gure wind heen worstelen, kunnen jullie hier op Malta volop genieten van de eerste tekenen van de lente. Maar wat kunnen jullie precies verwachten van het weer in februari en maart?

Februari: De Zachte Winter die al als Lente Voelt
Terwijl Nederland in februari vaak nog worstelt met temperaturen rond de 5-8°C en kans op natte sneeuw, is Malta een totaal ander verhaal. Overdag schommelt de temperatuur hier tussen de 15°C en 17°C, met een heerlijk voorjaarsgevoel in de lucht. Natuurlijk kunnen er een paar frisse dagen tussen zitten, maar met gemiddeld 6 uur zon per dag is het perfect weer om een terrasje te pakken in Valletta of langs de boulevard van Sliema te wandelen.
Regen valt er af en toe, maar het is meestal een korte bui voordat de zon zich weer laat zien. En geef toe: een zachte regenbui op Malta voelt toch nét wat beter dan een kletsnatte, stormachtige dag in Nederland?
Maart: De Eerste Zomerse Vibes
In Nederland is maart nog een grillige maand, met soms nog vorst in de ochtend en temperaturen die maar moeizaam richting de 10-12°C kruipen. Hier op Malta is maart al een heerlijke voorbode van de zomer. De temperaturen stijgen naar een aangename 17-20°C, en met een beetje geluk voelt het in de zon zelfs als een zomerse dag in Nederland.
Dit is de tijd van het jaar waarin de terrasjes steeds voller raken, de eerste dappere zwemmers de zee in gaan (oké, het water is nog fris met zo'n 15°C-16°C, maar hé, voor Nederlandse begrippen is dat prima te doen!), en de natuur begint op te bloeien. De kliffen van Dingli en de groene valleien van Gozo zijn nu op hun mooist.
Genieten als een Local
Met deze temperaturen is het heerlijk om buiten te leven. Ga lekker lunchen aan het water, maak een boottocht naar Comino zonder de zomerdrukte, of geniet van een late namiddag op een van de gezellige rooftopbars in St. Julian's. En laten we eerlijk zijn: een zonnige strandwandeling bij Golden Bay of een koffie op een terras in Mdina is nét even leuker als je weet dat het in Nederland op dat moment waarschijnlijk regent.
Conclusie: Jullie Hebben het Goed Gedaan!
Nederlanders die in de winter op Malta zijn, mogen zich gelukkig prijzen. Terwijl Nederland nog in de wisselvallige wintermodus zit, kunnen jullie al volop genieten van een vroege lente. Dus trek je zonnebril uit de kast, pak een lekker biertje op een terras en stuur een zonnige foto naar vrienden in Nederland. Want laten we eerlijk zijn… een beetje jaloers maken mag best, toch? 😉
Latest posts in our blog
Be the first to read what's new!
Verken de betoverende onderwaterwereld van Malta,
Je hebt een stageplek gevonden, nu kan je je klaar maken voor je reis naar Malta, maar wel goed voorbereid op reis natuurlijk!
One month to go! Malta Carnival 2026 komt eraan — en dit jaar barst het feest los van vrijdag 13 t/m dinsdag 17 februari 2026! Of je nu voor de eerste keer komt of al jaren meedoet, het is dé periode om de rijke Maltese cultuur, muziek, kleur en community‑spirit te ervaren.





