De vorige NedMalta Kroegentocht was zo'n succes dat we besloten hebben om een uitzondering te maken: op zaterdag 7 november 2026 doen we het gewoon nóg een keer! 🥳
Deel 3 – Duiken in Malta: Twijfels, Misverstanden & Jouw Eerste Keer Onder Water
Dit is Deel 3 van onze blogserie over duiken in Malta, gemaakt door NedMalta in samenwerking met Malta Blue Diving.
In de vorige delen vertelden we over het onderwaterleven en waarom Malta zo'n populaire duikbestemming is. In dit deel gaan we dieper in op iets wat bijna iedereen herkent:👉 Twijfels, zenuwen en misverstanden over duiken.
Want eerlijk is eerlijk: bijna niemand stapt zonder spanning het water in bij zijn eerste duik.
"Duiken lijkt me gaaf… maar ik durf het niet"Bij Malta Blue Diving horen ze deze zin bijna dagelijks.Veel mensen zijn nieuwsgierig naar duiken, maar denken:
- "Wat als ik in paniek raak?"
- "Wat als ik niet kan ademen?"
- "Wat als het te diep is?"
- "Wat als ik het niet aankan?"
Goed nieuws: deze gedachten zijn volledig normaal. En juist daarom is een proefduik zo opgebouwd dat je stap voor stap begeleid wordt.Je hoeft niets te bewijzen. Jij bepaalt het tempo.

Het grootste misverstand over duikenVolgens het team van Malta Blue Diving is dit het grootste misverstand:
"Duiken is alleen voor sportieve, stoere mensen."
In werkelijkheid is duiken juist:✔ Rustig
✔ Ontspannend
✔ Toegankelijk
✔ Veilig
✔ Voor bijna iedereen geschiktJe hoeft geen topsporter te zijn. Je hoeft niet diep te gaan. En je hoeft nergens doorheen.Duiken draait om ademhalen, ontspannen en genieten.
Hoe ziet je eerste duik er echt uit?Veel beginners denken dat ze meteen de zee in worden gestuurd. Dat klopt niet.Een proefduik bij Malta Blue Diving verloopt altijd rustig en veilig:1. Uitleg op het drogeJe leert alles over:
- Het materiaal
- Ademhalen
- Veiligheid
- Communicatie onder water
2. Oefenen in ondiep waterJe went eerst aan:
- Ademen via de regulator
- Drijven
- Bewegen
Pas als jij je goed voelt, ga je verder.
3. De echte duik
Samen met je instructeur ga je het open water in. In kleine groepjes en op jouw tempo.Geen stress. Geen haast.

Wat als je zenuwachtig bent?
Bijna iedereen is zenuwachtig bij de eerste keer. Dat is normaal.
Dit helpt volgens Malta Blue Diving:
✅ Geef het aan bij je instructeur
✅ Adem rustig in en uit
✅ Neem je tijd
✅ Stel vragen
✅ Forceer niets
Je mag altijd stoppen. Veiligheid en comfort staan voorop.Veel mensen zeggen achteraf:
"Ik was na vijf minuten al ontspannen."
Wat hoor je na afloop het vaakst?
Na een eerste duik horen de instructeurs steeds weer dezelfde reacties:
💬 "Dit was veel rustiger dan ik dacht."
💬 "Ik had nooit verwacht dat ik dit durfde."
💬 "Het voelde zo vrij."
💬 "Wanneer mag ik weer?"
💬 "Ik ben trots op mezelf."
Voor veel mensen is hun eerste duik een persoonlijk overwinning.
Is duiken ook geschikt als je niet topfit bent?
Ja. Absoluut.Duiken in Malta is geschikt voor:
- Mensen zonder sportachtergrond
- Ouderen
- Beginners
- Mensen die het spannend vinden
- Vakantiegangers
De duiken worden aangepast aan jouw conditie, ervaring en wensen. Je hoeft geen marathon te lopen om te kunnen duiken 😉
Van twijfel naar vertrouwen
Bij NedMalta zien we het vaak gebeuren: Mensen komen binnen met spanning.
Ze vertrekken met een glimlach.
Een eerste duik geeft:
- Meer zelfvertrouwen
- Een unieke ervaring
- Een nieuwe kijk op de zee
- Vaak een nieuwe hobby
Sommigen blijven bij één proefduik.
Anderen halen daarna hun duikbrevet.
Beide is helemaal goed.

Afsluiting – Namens NedMalta
Twijfel jij nog over duiken in Malta? Dan willen we je dit meegeven:
Je hoeft niet dapper te zijn.
Je hoeft niets te bewijzen.
Je hoeft alleen nieuwsgierig te zijn.
Samen met Malta Blue Diving zorgen wij ervoor dat jouw eerste duik veilig, ontspannen en onvergetelijk wordt.
Wil jij ontdekken wat er onder water op je wacht?
👉 Boek een proefduik via NedMalta en Malta Blue Diving
👉 Ervaar het zelf
👉 En verras jezelf
In Deel 4 nemen we je mee in praktische tips, seizoenen en voorbereiding voor jouw duikvakantie op Malta.
Dit is Deel 3 en het laatste deel van onze blogserie over duiken in Malta, gemaakt door NedMalta in samenwerking met Malta Blue Diving.
Latest posts in our blog
Be the first to read what's new!
Op vrijdag 9 en zaterdag 10 oktober 2026 is het weer tijd voor Birgu Fest! Twee avonden lang verandert het historische Birgu in een sfeervol festival vol duizenden kaarsen, muziek, eten, cultuur en gezelligheid. Wat ons betreft is dit absoluut een van de mooiste jaarlijkse evenementen van Malta – en onze tip is om op vrijdagavond te gaan!
Vanavond trekken we met de teams door Paceville voor een avond vol opdrachten, uitdagingen, verkleedpartijen, drankjes en vooral een hoop gezelligheid. Voordat we beginnen zijn er een paar dingen die je echt even moet weten.
Tijdens onze Pool, BBQ & Karaoke op zondag 20 september spelen we weer een nieuwe ronde van de NedMalta Mystery Envelope!
Je stage is geregeld. Je vliegtickets zijn geboekt. En na een zoektocht op Facebook heb je zelfs een appartement gevonden in Gżira voor de maanden dat je op Malta verblijft.
Na ruim 100 dagen zonder regen lijkt het dan eindelijk zover: de eerste regen komt weer richting Malta!
Zon, zee, palmbomen en na je werk nog even naar het strand. Voor veel Nederlanders klinkt wonen en werken in Malta als een behoorlijk goed idee. En eerlijk is eerlijk: het dagelijks leven ziet er hier gewoon anders uit dan in Nederland.
Zaterdag 19 september organiseren we weer één van de leukste én gekste NedMalta-events: de Kroegentocht – The Pub Challenge!
Zin in een gezellige zaterdagmiddag en -avond met wijn, lekker eten en andere Nederlanders in Malta? Op zaterdag 3 oktober organiseert NedMalta samen met Sprachcaffe een uitgebreide wijnproeverij bij de Poolbar van Sprachcaffe Village in Pembroke.











