Tijdens onze Pool, BBQ & Karaoke op zondag 20 september spelen we weer een nieuwe ronde van de NedMalta Mystery Envelope!
Open dag! Fort Manoel opent zijn deuren om zijn 300ste verjaardag te vieren aanstaande zondag
De open dag vindt plaats in Fort Manoel in Gzira van 9.30 tot 17.30 uur.

Op zondag 22 oktober wordt Fort Manoel in Gzira opengesteld voor het publiek voor een bijzondere gelegenheid voor geschiedenisliefhebbers, architectuurliefhebbers en nieuwsgierigen.
Dit evenement markeert niet alleen een belangrijke mijlpaal in de legendarische geschiedenis van het fort, maar viert ook de 300e verjaardag van de oprichting ervan in september 1723. De opendeurdag is ook een kans om getuige te zijn van het nauwgezette restauratiewerk en de grandeur van dit magnifieke fort te bewonderen.
Fort Manoel, een architectonisch meesterwerk, werd oorspronkelijk gebouwd door de Johannieter Ridders onder leiding van Grootmeester Antonio Manoel de Vilhena. Het voornaamste doel van het fort was het beschermen van de noordelijke bastions van Valletta, een cruciale verdediging voor de regio.
Door de eeuwen heen heeft het verschillende rollen gespeeld, van de naam HMS Phoenicia in de Britse tijd tot de functie van het Lazzaretto ziekenhuis in de jaren 1800. Vandaag de dag is het een blijvend bewijs van Malta's barokke militaire architectuur.
In het begin van de jaren 2000 onderging Fort Manoel een uitgebreide en zorgvuldige restauratie, dankzij de inspanningen van MIDI, een project dat voorop loopt bij de verjonging van Manoel Island en Tigné Point.
Bezoekers kunnen op deze open dag genieten van rondleidingen die inzicht geven in de historische betekenis en architectonische pracht van het fort. Er zijn Maltese rondleidingen om 10.30 uur en 14.00 uur en Engelse rondleidingen om 12.00 uur en 16.00 uur.
De hele dag door zijn er spannende re-enactments door de Show of Arms Reenactment Group en boeiende optredens van de pipe and drum bands van de Marsa en Xgħajra Scouts.
Voor degenen die Fort Manoel willen verkennen: de deuren gaan open om 9:30 uur en sluiten om 17:30 uur.
Voor meer informatie of vragen kun je contact opnemen met MIDI op (+365) 2065 550 of een e-mail sturen naar info@midimalta.com.
Latest posts in our blog
Be the first to read what's new!
Je stage is geregeld. Je vliegtickets zijn geboekt. En na een zoektocht op Facebook heb je zelfs een appartement gevonden in Gżira voor de maanden dat je op Malta verblijft.
Na ruim 100 dagen zonder regen lijkt het dan eindelijk zover: de eerste regen komt weer richting Malta!
Zon, zee, palmbomen en na je werk nog even naar het strand. Voor veel Nederlanders klinkt wonen en werken in Malta als een behoorlijk goed idee. En eerlijk is eerlijk: het dagelijks leven ziet er hier gewoon anders uit dan in Nederland.
Zaterdag 19 september organiseren we weer één van de leukste én gekste NedMalta-events: de Kroegentocht – The Pub Challenge!
Zin in een gezellige zaterdagmiddag en -avond met wijn, lekker eten en andere Nederlanders in Malta? Op zaterdag 3 oktober organiseert NedMalta samen met Sprachcaffe een uitgebreide wijnproeverij bij de Poolbar van Sprachcaffe Village in Pembroke.







