Van 1 tot en met 3 juli worden op Malta stevige west- tot noordwestenwinden (W/NW) verwacht. Volgens het Malta Red Cross kan de wind tijdelijk toenemen tot windkracht 6, met name op donderdag 2 juli.
Wonen op Malta als stagiair – Deel 2: kamers, appartementen en toplocaties
Welkom terug bij de NedMalta-serie voor stagelopers!
In deel 1 hebben we het gehad over afstand tot je stage, huurprijzen en het belang van een goede makelaar. Vandaag gaan we dieper in op kamers versus appartementen en geven we je praktische tips over waar je het beste kunt wonen. Spoiler: Naxxar verdient een plekje in je shortlist. 👉 Check hier deel 1
Kamers vs. appartementen: wat werkt voor jou?
Voor stagelopers zijn er grofweg drie opties:
- Kamer in een studentenhuis
- Goedkoper
- Direct contact met andere stagelopers
- Alles geregeld (water, elektriciteit, internet)
- Tip: check altijd wat inbegrepen is
- Appartement delen
- Meer privacy
- Soms iets duurder
- Handig voor langere stages of eigen planning
- Eigen studio of appartement
- Duurder, maar volledig zelfstandig
- Handig als je bijvoorbeeld op kantoor veel uren draait

💡 Pro-tip:
Als je voor het eerst op Malta bent, kan een kamer in een studentenhuis of Nederlandse studentenflat enorm schelen in stress én sociale contacten:
- Studentenhuis: www.nedmalta.com/kamer/
- Nederlandse Studentenflat: www.nedmalta.com/nlstudentenflat/
Toplocaties voor stagelopers
Populaire plekken blijven:
- Sliema & St. Julian's – dichtbij restaurants, bars en stranden, maar duur
- Msida & Gzira – goed bereikbaar, gezellig, veel studenten
Maar er is één under-the-radar tip die je niet wilt missen:Naxxar
- Net buiten het toeristische gebied → rustiger
- Huurprijzen iets lager dan in Sliema of St. Julian's
- Goede busverbindingen → overal binnen 20–30 minuten
- Lokale supermarktjes, restaurants en cafés
- Centrale ligging → makkelijk stage bereiken zonder dagelijks door drukke toeristische straten te moeten
- Perfect voor stagelopers die balans willen tussen rustig wonen en sociaal leven
💡 Tip: Naxxar is ook fijn als je even ontsnapt aan de drukte na een lange stageweek.
Belangrijke woonregels op MaltaOngeacht waar je woont, zijn er een paar basisregels:
- 🔇 Na 22:00 geen lawaai buiten
- 🎉 Party? Loop eerst langs je buren
- 📝 Check altijd wat in de huur inbegrepen is (water, elektriciteit, internet, borg)
Waarom NedMalta en makelaars je beste vriend zijnMalta is klein, maar het vinden van een goede woning kan lastig zijn.
Daarom helpt NedMalta stagelopers:
- Vrijblijvend in contact met de beste makelaars
- Je borg en huur veilig regelen
- Selectie maken: wij hebben in 13 jaar het kaf van het koren gescheiden
💡 Extra tip: een goede makelaar kan ook helpen met kamers of appartementen in Naxxar, waardoor je zowel centraal als rustig woont. 👉 Check hier de makelaars
Wat komt er in Deel 3?
In Deel 3 duiken we in praktische tips voor stagelopers:
- hoe je je huisgenoten kiest
- meubels en gemeubileerde appartementen
- tips voor boodschappen, openbaar vervoer en sociale hotspots

Deze blog is deel 2 van de serie "Wonen op Malta voor Stagelopers" van NedMalta. Wil je vrijblijvend in contact komen met de beste makelaars? Vul ons formulier in en wij regelen de rest.
👉 Lees ook deel 1 van de serie "Wonen op Malta voor Stagelopers"
We hebben ook de series:
- Stage lopen op Malta 👉 Start bij deel 1
- Corruptie in Malta: (met een knipoog) 👉 Start bij deel 1
Latest posts in our blog
Be the first to read what's new!
Wie droomt van het spotten van wilde dolfijnen, zeeschildpadden of ander zeeleven tijdens een verblijf op Malta, komt al snel tot de ontdekking dat daar eigenlijk maar één organisatie volledig op is gespecialiseerd: EcoMarine Malta.
Ben je in Malta en zoek je een plek om Nederland - Marokko live te kijken? Dan ben je bij Tex Mex Paceville aan het juiste adres. Tex Mex is de enige plek op Malta waar de volledige wedstrijd wordt uitgezonden, ook al eindigt deze ruim na de normale sluitingstijd.
Wie morgen een dagje naar Il-Bajja tal-Għażżenin (beter bekend als Is-Simenta) in St. Paul's Bay wil gaan, kan beter een ander strand kiezen. De Maltese Environmental Health Directorate heeft zaterdagavond een officiële waarschuwing afgegeven om niet in zee te zwemmen vanwege een riooloverstort.
In deze blog hebben we het alleen over de vuurwerkshow die om 23:30 start, natuurlijk moet je er al eerder heen. Om 19:00 start de Festa en de optredens rond 21:00! Veel plezier!






